Uvažujete nad predajom nehnuteľnosti?

Ak sa rozhodujete predávať ''BEZ REALITKY'', tu je pár tipov, na čo treba myslieť, aby predaj prebehol čo najrýchlejšie a ''najhladšie''. Vo Vašom pláne predaja by teda nemali chýbať body ako:
 • Premyslieť si cenu, výhody a aj nevýhody Vašej nehnuteľnosti (napr. lokalita, poschodie, či je byt po rekonštrukcii a ak áno po koľkoročnej, ... ) Tieto údaje budete potrebovať pri tvorbe inzerátu.
 • Upratanie, oprava a úprava nehnuteľnosti - „home staging“, cit pre detaily.
 • Na čo určite netreba zabúdať, je príprava/skontrolovanie dokumentov, aby sa predišlo prerušeniu konania na katastri.
 • Kvalitné fotografie nehnuteľnosti, prípadne čím viac obľúbenú virtuálnu prehliadku. Veľkou výhodou virtuálnej prehliadky je, že záujemca sa môže prejsť po nehnuteľnosti aj z pohodlia svojho domova, a to môže viesť k zníženiu počtu obhliadok, kedy si záujemca chce len pozrieť nehnuteľnosť a zrazu zistí, že mu nevyhovuje napr. dispozičné riešenie. Ohľadom tvorby fotografii a virtuálnej prehliadky sa viete obrátiť aj na nás, viac informácii nájdete v cenníku nižšie.
 • Vytvorenie inzerátu a "vypustenie nehnuteľnosti do sveta".

Štartovací balíček - BEZ REALITKY

V dnešnej dobe netreba podceňovať propagáciu cez kvalitné fotografie a využívanie najnovších trendov ako sú virtuálne prehliadky. Stále veľa ľudí dá na prvý dojem, majú radi, keď si vedia predstaviť veľkosť miestností napríklad pomocou rozmiestneného nábytku. Preto sme si pre Vás pripravili balíček pre tvorbu fotografií a virtualnej prehliadky – BEZ REALITKY:
1 až 3 izbový byt
250 € fixná cena
max. 30 fotografií + postprodukcia záberov
virtuálna prehliadka + cloudové úložisko na max. 6 mesiacov
max. 3x 360° foto (pre FB)
vytvorenie jednoduchého pôdorysu
4 a viac izbový byt/dom
390 € fixná cena
max. 50 fotografií + postprodukcia záberov
virtuálna prehliadka + cloudové úložisko na max. 6 mesiacov
max. 10x 360° foto (pre FB)
vytvorenie jednoduchého pôdorysu
Služby Advokáta
390 € štandardná cena
Naša RK poskytuje štandardne služby autorizovaného advokáta pre vypracovanie zmluvy a komunikáciu s katastrom. Radi túto výhodu poskytneme aj Vám.
Cena zahŕňa prípravu kúpnej zmluvy a podanie návrhu na vklad prevodu vlastníctva nehnuteľnosti do katastra (vrátane poplatku za kolok).

Ďalší krok? Konečne predaj 😉

Po splnení vyššie uvedených bodov - teda máte dokonalé fotografie, virtuálnu prehliadku, v zálohe advokát a inzeráty uverejnené, by sa Vám mali začať ozývať záujemcovia. Keďže ste sa rozhodli predávať nehnuteľnosť sami, zamysleli ste sa nad tým, čo Vás ešte len čaká?
 • Veľa telefonátov, prípadne správ a e-mailov s doplňujúcimi informáciami o nehnuteľnosti (samozrejme, možno polovica z telefonátov budú aj realitní makléri - nezazlievajte im to, je to ich práca a keď chcú mať prehľad o tom, čo sa predáva, tak sa Vám ozvú).
 • Ak predávate nehnuteľnosť, v ktorej sa nezdržiavate, myslite na minutý čas cestovaním na obhliadky s potencionálnymi záujemcami.
 • A ak predávate nehnuteľnosť, v ktorej sa zdržiavate/bývate v nej, myslite na to, že nehnuteľnosť by mala byť počas obhliadok uprataná a upravená čo najpodobnejšie ako na fotografiách.
 • Viete vyargumentovať svoju požadovanú cenu?

Našli ste konečne kupujúceho? Hurá... pokračujeme.

Jedna z obhliadok pre Vás dopadla úspešne a Vy ste sa s kupujúcim zhodli aj na cene. Aký je ďalší postup?
 • Ideálne by bolo spísať rezervačnú zmluvu/dohodu, ktorá Vám ako predajcovi ukazuje, že kupujúci má vážny záujem. A naopak kupujúci je chránený, že danú nehnuteľnosť nepredáte tretej osobe, kým dorieši financovanie a vypracuje sa Kúpna zmluva.
 • Jednou z mála vecí, na ktorej netreba šetriť, je kúpna zmluva vyhotovená právnikom alebo advokátom. Áno, dajú sa rôzne vzory stiahnuť z internetu, je tu ale jedno veľké ALE! Ak sa totiž vyskytne nejaká nezrovnalosť, môže kataster konanie prerušiť a Vy - obe strany strácate čas aj niekoľko mesiacov, čo môže reálne vyústiť do straty záujmu zo strany kupujúceho.
 • Náš balíček BEZ REALITKY obsahuje okrem fotografovania aj prípravu kúpnej zmluvy a podanie návrhu na vklad prevodu vlastníctva nehnuteľnosti do katastra autorizovaným advokátom - odporúčame Vám zveriť tieto služby profesionálovi, pričom pri tejto službe Vám budeme aktívne asistovať a radiť.
 • A posledný bod je Odovzdanie nehnuteľnosti. GRATULUJEME, obchod sa úspešne dotiahol do zdarného konca.
Chcete zveriť predaj radšej našej RK?

Reality #ipresov

Sme Realitná kancelária pôsobiaca v lokalite Prešov a okolie. Či už ide o investičné nehnuteľnosti alebo o 1 izbový byt na sídlisku, naši klienti sa nemusia o nič starať. My sa postaráme o profesionálny ''PREDAJ NA KĽÚČ''.
+ bonus
PS: Ak by ste využili náš balíček BEZ REALITKY a po nejakom čase by ste sa rozhodli využiť služby našej Realitnej Kancelárie, bude provízia z predaja ponížená o hodnotu ceny za fotografovanie/virtuálnu prehliadku, ktorú ste už zaplatili.

Prečo zveriť predaj práve nám?

Pretože nie sme bežná realitná kancelária! Tam, kde sú limity bežných maklérov,
náš ''inhouse'' marketingový tím iba začína.
contract

Administratíva

Postaráme sa o všetky papiere, zmluvy a kataster cez autorizovaného advokáta.

seller

Inzercia

Nastavíme reálnu predajnú cenu, nafotíme ponuku a spustíme inzerciu.

real-estate

Nehnuteľnosť

Zmapujeme Vašu ponuku a okolie, výhody bývania v danej lokalite, susedstvo.

bullhorn

Marketing

Máme vlastný marketingový tím na online regionálne blogy a sociálne siete.

Realitná kancelária

Sme Realitná kancelária pôsobiaca v atraktívnej metropole východu. Našou špecializáciou je cielený PR marketing pre novostavby a investičné nehnuteľnosti s celoslovenskou prezentáciou a budovaním povedomia projektu ako životného štýlu.

Predaj nehnuteľnosti „na kľúč“

Či už ide o investičné nehnuteľnosti alebo o 1 izbový byt na sídlisku, naši klienti sa nemusia o nič starať. Budú dostávať pravidelné reporty z našich aktivít, postaráme sa o administratívu, obhliadky aj o marketingovú stratégiu predaja a vyhotovenie reklamných prospektov.

Realitná kancelária

Služby RealVEA.sk

» Realitná činnosť / Realitné služby
» Fotenie nehnuteľností
» Tvorba video + 360° záznamov
» Vizualizácie & Dizajn holobytov
» Online reklama – správa kampaní
» Špeciálny regionálny marketing
» Tvorba realitných webstránok
» Grafické služby, vytvorenie značky

Realitné tipy

Regionálny nie len REALITNÝ BLOG o bývaní a živote v Prešove. V tejto sekcii Vám budeme pravidelne prinášať články a novinky z oblasti realít a zaujímavé tipy na pekné bývanie či ako tráviť voľný čas v Prešove a okolí.

Využívame biznis služby iProfil.sk | Realitné služby od RealVEA.sk | e-mail: reality@ipresov.sk | tel.: 0910 393 363 | Dohodnite si s nami stretnutie aj "online".